19 Mayıs Üniversitesi’nin Endüstri Mühendisliği bölümünde 21 Ocak 2013’te öğretim üyeleri, Mart 2013’te öğrenciler için Netsis ERP eğitimleri başlıyor. Türkiye’de iş yazılımı pazarının öncüsü Netsis tarafından sağlanacak çözümler üzerinde, günümüz iş dünyasının gereksinimlerine paralel içerikte verilecek ücretsiz eğitimler sayesinde, geleceğin 19 Mayıs Üniversiteli endüstri mühendislerinin bugünden iş yaşamına hazırlanması hedefleniyor.

Yerli yazılım üreticisi Netsis, ileri teknolojinin sunduğu olanakları kurumsal ihtiyaçlara yanıt oluşturacak şekilde yorumlamak üzere bir yandan üniversitelerle iş birliği halinde ar-ge çalışmalarını sürdürürken, diğer yandan çözüm sağlayıp eğitim verdiği okullardaki yaygınlığını artırıyor. Günümüz iş dünyasının en temel iş ihtiyaçlarını karşılayan kurumsal kaynak planlaması (ERP) alanında Samsun 19 Mayıs Üniversitesi’nde eğitimlerini yaygınlaştırmaya hazırlanan Netsis, öğretim üyelerine de eğitim vererek süreklilik sağlamayı amaçlıyor.

19 Mayıs Üniversitesi, Endüstri Mühendisliği bölümünde Netsis çözüm ortağı Net Mühendislik iş birliğiyle verilecek ERP odaklı eğitimler Mart 2013’te laboratuar dersi olarak işlenmeye başlayacak.

Geleceğin mühendisleri hızla yol alıyor

19 Mayıs Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümü Profesör Dr. Birol Elevli: "Günümüzde işletmelere verimlilik ve rekabet sağlayan ERP (Kurumsal Kaynak Planlaması), son sınıf öğrencilerimize Netsis işbirliği ile bölümümüzün 6sigma laboratuvarında uygulamalı olarak öğretilecek. Öğrencilerimizin, ERP uygulamaları ile okulumuzda tanışmaları ve bu yönde deneyim kazanmaları onların daha donanımlı bir şekilde iş hayatına hazır olmalarını sağlayacaktır.” dedi.

Net Bt Mühendislik Genel Müdürü Ersan Solmaz ise konuyla ilgili olarak şunları söyledi: "Endüstri Mühendisliği bölümü ile gerçekleştirdiğimiz çalışmalarla öğrencilerimizin bilgi düzeylerini artırmaktan ve üniversitemize destek olmaktan mutluluk duyuyoruz.”