Degerli Netsis Kullanicilari, 

Bilindigi gibi 1/1/2008 itibariyle yürürlüge giren “Asgari Geçim Indirimi” uygulamasina iliskin düzenlemeleri, kullanicilara kolayliklar saglayacak pek çok yenilikle birlikte, @6 serisi ürünlerinin 4.0.10 sürümünde duyuruldu. Setin içerdigi tüm yeniliklere Yeniliklerlinkinden ulasilabilir. 

4 Aralik 2007 tarihli, 26720 no.lu resmi gazetede yayinlanan, 265 seri no.lu “Gelir Vergisi Genel Tebligi” uyarinca, Asgari Geçim Indirimi ile ilgili bazi hususlari tekrar hatirlamak gerekirse. 

“Hesaplanan yillik asgari geçim indirimi tutarinin her aya isabet eden kismi ücret üzerinden hesaplanan vergiden mahsup edilecek ve ücretlilere ücretiyle birlikte pesin olarak ödenecek”.
“Muhtasar beyannamede asgari geçim indirimi tutarinin mahsup edilebilmesi için söz konusu tutarin mutlak suretle ücretlilere ödenmis olmasi gerekmektedir.” 
“Üç aylik dönemlerde muhtasar beyanname veren isverenler, Ocak ayindan itibaren asgari geçim indirimi tutarini her ay ücret ödemesi sirasinda ücretliye pesin olarak ödeyeceklerdir. Asgari geçim indirimi tutarlari, Ocak-Subat-Mart aylarina iliskin Nisan ayinda verilecek muhtasar beyannamede mahsup konusu yapilacaktir.”

Bu hususlar dogrultusunda, Ocak ayi ücretleri ile birlikte ilk asgari geçim indirimi hesaplamasi yapilmali ve ücretlerle birlikte ödenerek, ücret bordrolarinda gösterilmelidir. Indirimler, Subat ayi içinde verilecek muhtasar beyanname üzerinde mahsup edilecektir.

Düzenlemelerin kullanicilar tarafindan edinilmesi ve uygulanmaya baslanmasi için az bir zaman kaldigini, yenilik ve düzenlemelerimizi içeren sürümleri “Versiyon Garanti Paketi” kapsaminda ücretsiz edinebileceginizi hatirlatmak isteriz.

Saygilarimizla,
Netsis Yazilim A.S.