CeBIT Bilisim Eurasia Fuari sona erdi
 
Türkiye’nin dört bir yanindan kendilerine uygun teknolojileri kesfetmek üzere Cebit Bilisim Eurasia fuarina gelen küçük ve orta ölçekli sirketlerin aradigi çözümlerin ortak adresi Netsis,
bu yil KO-BI-lisim@CeBITbilisim salonunda daha fazla KOBI’nin e-dünyanin avantajlarindan yararlanmasi için hizli uyarlanabilir ve maliyetleri düsürülmüs paketler sunan is ortaklari ile birlikte yer aldi.
Netsis'in yazilim gelistiren çözüm ortaklarindan Tetra Mühendislik, Proset, Nirvana ve Bilser Yazilimin sunduklari; Perakende, tekstil sektörleri, is zekasi ile mobil satis gücü, depo otomasyonu, E-Ticaret ve Kuyumculuk alanlarinda özel uygulamalar ile katilimcilardan yogun ilgi gördü. 
 
 
''Avrupa ve Asya'nin en büyük is platformu'' olarak tanimlanan CeBIT Bilisim Eurasia Fuarini, 7-12 Ekim 2008 tarihleri arasinda toplam 70 ülkeden 159 bin 302 kisi ziyaret etti.
 
Net 26 bin 256 metre karelik fuar alaninda, 21 ülkeden 971 katilimcinin yeni ürün ve hizmetlerini sergilemek üzere 7 bin 789 kisi görev alirken, fuardaki gelismeleri bin 888 basin mensubu takip etti.
 
Geçen yillara oranla, bu yil büyüyerek bes salona yayilan "Is Dünyasi" bölümünün ziyaretçi sayisi 40 binden 70 bine çikti.
 
405 yeni ürün tanitildigi fuarda, merakla beklenen ''3G'' ve ''Wi-Max'' ihale tarihleri açiklandi.
 
CeBIT Bilisim Eurasia, gelecek yil 6-11 Ekim 2009 tarihleri arasinda gerçeklestirilecek.