Gelirler idaresi baskanligi ilk e-fatura entegrasyon çözümünü onayladi : NETSIS

Usul ve esaslari Gelir Idaresi Baskanligi tarafindan belirlenen E-Fatura Uygulamasi’na entegrasyon izni alan Netsis yine bir ilke imza atti. Kurumlar arasinda daha hizli, az maliyetli ve çevreci biçimde faturalasmayi saglayan E-Fatura, Netsis çözümleriyle kesilebiliyor…

Kurumsal kaynak planlamasi (ERP) yazilimlari alaninda Türkiye’nin teknoloji öncüsü Netsis, daha hizli ve düsük maliyetli fatura kesimini mümkün kilan E-Fatura Uygulamasi’nda, Gelirler Idaresi Baskanligi’nin entegrasyon onayini aldi. 
Gelirler Idaresi Baskanligi tarafindan belirlenen standartlara uygun olarak Netsis Redcode çözümleri üzerinde olusturulabilen E-Fatura, ayni zamanda çevreci yönüyle de kazanim sagliyor. Elektronik belge biçiminde düzenlenen faturalarin, taraflar arasinda dolasimini güvenli ve saglikli biçimde saglamak amaciyla Gelir Idaresi Baskanliginca olusturulan E-Fatura Uygulamasi, AS ve LTD unvanli mükelleflerce kullanilabiliyor. E-faturalar Netsis gibi entegrasyonu onaylanmis yazilimlar araciligiyla veya GIB portali araciligiyla kesilebiliyor. Uygulama harici yollarla gönderilen herhangi bir elektronik belge Vergi Usul Kanunu kapsaminda e-fatura olarak kabul edilmiyor.