Hürriyet’in Bulut Bilişim eki Başkan Yardımcımız  Sadun Anık’ın  bulut tabanlı çözümler ile ilgili görüşlerine yer  verdi:  ”İnternet’ten erişilen her yazılım bulut teknolojili olmayabilir! "

Bilişim yatırımı yapmanın en tasarruflu ve yüksek güvenlikli yolu olan bulut teknolojisi, iş dünyasına yazılımın satın alınması yerine kullandıça ve kullanıldığı kadarının ödenebilmesi imkanı tanıyan  SaaS modelini kazandırdı. Ancak dikkat edilmesi gereken bir nokta var: Geleneksel uygulamaları İnternet’ten erişilebilir hale getirerek  SaaS’ın avantajlarını sağlamalarını beklemek mümkün değil. Başarılı bir sonuç için uygulamanın baştan aşağı SaaS kavramına göre tasarlanıp geliştirilmiş olması gerekiyor.

Gerçekte SaaS mantığına uyan çözümler sayesinde bir yandan İnternet’e bağlanılabilen her yerden sisteme erişim mümkün kılınırken, diğer yandan da kurulum, sunucu, bakım, güncelleme, yedekleme gibi maliyetler ortadan kaldırılıyor. Netsis’in dünya çapındaki bankaların da kullandığı, güvenirliği kesinlik kazanmış IBM sunucuları üzerinden kullanıma sunduğu SaaS modelli çözümleri bu alanda fark yaratıyor. SaaS modelli Netsis çözümleri ile şirketler; stok, fatura, cari hesap, çek, senet, kasa takibi gibi günlük temel iş süreçlerini hatasız ve verimli şekilde takip ederken SaaS’ın bilinen tüm avantajlarından yararlanabiliyorlar. Çözümlere www.netsisim.com adresinden erişmek ve bir ay boyunca ücretsiz olarak denemek mümkün.

Netsis Başkan Yardımcısı Sadun Anık , "SaaS uygulamalarımızın çıkış noktası kullanıcılarına ihtiyaçları doğrultusunda her yerden erişebilecekleri en iyi hizmeti, en uygun maliyetlerle ulaştırmak diyerek  SaaS modelli Netsis çözümlerinin yazılım maliyetlerini yüzde 90’a varan oranda azalttığını vurguladı.  Anık, "Geleneksel uygulamaları internetten erişilebilir hale getirerek SaaS’ ın avantajlarını sağlamalarını beklemek mümkün değil. Başarılı bir sonuç için uygulamanın baştan aşağı SaaS kavramına göre tasarlanıp geliştirilmiş olması gerekiyor” diye konuştu