Konya Sanayicisi Yalin Felsefe ile Bulusuyor

 

Konya is dünyasi “Düzlesen Dünya ve Yalin Konferanslari”nda biraraya geliyor.

Netsis ve Yalin Enstitü Dernegi isbirligi ile düzenlenen “Düzlesen Dünya ve Yalin Konferansi” 8 Nisan’da Konya’da gerçeklestirilecek. Konya Sanayi Odasi’nin destegi ile düzenlenen “Düzlesen Dünya ve Yalin Konferansinda Türk sanayicisinin küresel rekabette söz sahibi olmasina katki saglayacak ipuçlari sanayicilere aktarilacak.   

Netsis ve Yalin Enstitü Dernegi basta Japon otomobil üreticisi Toyota olmak üzere dünyanin önde gelen birçok firmasi tarafindan benimsenmis, evrensel basarisi kanitlanmis Yalin Düsünceyi Türk sanayici ve is adamlarina tanitmak için isbirligi yapti. 

Temel felsefesi, degerin müsteriye kesintisiz ve hizla aktarimi olan Yalin düsünce 1980’li yillarda Amerika’dan baslayarak  tüm dünyaya yayildi. Ülkemizde de örnekleri giderek çogalan yalin düsünceyi farkli sektörden pekçok firma uygulamaya basladi. Otomotiv sektöründe Tofas, Bosch Bursa Dizel, Autoliv Cankor Otomotiv Emniyet Sistemleri,  gida sektöründe Ülker Bisküvi, tekstilde Yesim Tekstil ve altin sektöründe de Favori Kuyumculuk is süreçlerini  “Yalin” düsünce sisteminin felsefesi  dogrultusunda yapilandiriyorlar.  Firmalarin kârlilik ve rekabet gücünü artirabilmelerini, müsterilerine kaliteli ürün ve hizmeti daha ucuza temin edebilmelerini saglayan Yalin düsünce üretim ve hizmet sektöründe oldugu gibi ticari faaliyetlerde de firmalara önemli artilar getiriyor.

Yalin düsünce sisteminin firmalara getirilerini ilk agizdan,  Yalin Enstitü Dernegi Kurucusu Yalçin Ipbüken ‘den,  Netsis Yazilim’in yalin düsünce uygulama deneyimlerini Netsis Yönetim Kurulu Baskani Murat Ihlamur’dan dinlemek üzere  sizi de aramizda görmekten onur duyacagiz.

Yer :

Konya Sanayi Odasi Konferans Salonu

Tarih :

8 Nisan Persembe

 

Program

15:00 - 15:15

Kayit

15:15 - 15:30         

Açilis Konusmasi

 

Konya Sanayi Odasi Yönetim Kurulu Bsk. Yrd. Tahir Sahin

15:30 – 16:00

Netsis Yazilim Yönetim Kurulu Baskani Murat Ihlamur

16:00 – 17:30

Yalin Enstitü Dernegi Baskani Yalçin Ipbüken

17:30 – 18:00         

Soru – Cevap

 

Ikram

 LCV Lütfen katiliminizi en geç 7 Nisan 2010 tarihine kadar bildiriniz. 
232 463-9000 / 1404 Sedef Derelioglu