Dünyanın en büyük uçak üreticileri Airbus ve Boeing için parça üretimi gerçekleştiren PFW Havacılık Sanayi, Netsis’in "İleri Üretim ve Çizelgeleme Çözümü” ile başarılı bir projeye imza attı.

Ege Serbest Bölgesi içinde 2003 yılında faaliyete başlayan PFW Havacılık Sanayi giderek kompleks hale gelen üretim sürecinde Netsis ile yeni projeler geliştiriyor. PFW, Netsis’in son olarak Celal Bayar Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü ile birlikte geliştirdiği  Netsis İleri Üretim Planlama ve Çizelgeleme Çözümü’nü devreye aldı.

Proje kapsamında PFW, sağlıklı bir iş istasyonu yapısına kavuştu. Vardiya, makine bakım, stok, bekleme ve hazırlık süreleri gibi birçok kategori dikkate alınarak  uyarlanan proje  sonucunda PFW, Netsis üzerindeki iş emirlerini baz alarak çizelgeleme yapabilir duruma geldi. Böylece üretim planlamada hız ve verimlilik arttı.

Proje ile ilgili geri dönüşünü bizlerle paylaşan işletme yetkilisi Savaş Duman: "Bilindiği üzere üretim firmalarında en önemli şey, üretime ait verilere sahip olmak ve üretim planlarının çok net belirlenmesini sağlamaktır. Bu anlamda firmamızda eksik olan adımları teker teker tamamlıyoruz. Netsis’in üretim akış kontrol modülünü aktif duruma getirdikten sonra artık hangi işin ne zaman, ne kadar sürede, kimin tarafından yapıldığı gibi bilgileri çok net takip edebiliyoruz. Bu proje ile paralel devam eden, üretim planlama projemizi de devreye aldık.

Netsis programı içerisinden "ileri üretim çizelgeleme” olarak çalıştırabileceğimiz bu yeni uygulama ile,  ileriye dönük hangi işi ne zaman, ne kadar sürede yapabileceğimizi görebiliyoruz ve planlayabiliyoruz. Bu yeni projenin analiz, test ve canlı kullanıma geçirilmesi aşamalarında katkısı bulunan çalışma arkadaşlarıma, projede emeği geçen Netsis ekibine ve  akademik desteklerini esirgemeyen  Celal Bayar Üniversitesi’nde değerli hocalarımıza çok teşekkür ederim” dedi.