Yüzde yüz yerli sermayeli yazilim sirketi Netsis olarak, sektördeki 20. yilimizda Türk yazilim pazarinda %10’un üzerindeki pazar payimiz ile ilk üç yazilim sirketi arasinda yer aliyoruz. ISO verilerinde ilk binin içinde yer alan müsteri sayimiz ile de dünya devi bir yazilim firmasinin ardindan ikinci siradayiz.

Netsis olarak kuruldugumuz günden bu yana küçük ölçekli sirketlerden büyük ölçekli sirketlere dogru yönelen bir büyüme trendi izledik. Bu noktada Microsoft, Google ve Apple gibi firmalar ile benzerlik gösteriyoruz. Bu büyüme stratejimiz gerek yurt disindaki gerekse Türkiye’deki büyümemizde bize avantaj sagladi.

“Devletten Ar-Ge destegi aliyoruz”

Türkiye’de yazilim alaninda Ar-Ge çalismalarinin öncü kuruluslarindaniz. Devlet tarafindan desteklenen sekiz projeyi tamamlayip üç yeni projeye basladik.

Dünyadaki egilimler ve sirketlerin ihtiyaçlari dogrultusunda  ERP uygulamalarinda kurumsal segmentte uygulanan CRM, HRM, BI, SCM, B2B, B2C, WFM, PLM gibi yeni is konulari üzerinde çalisiyoruz. 2011 yilinda en büyük yatirimi SaaS ve yapay zeka üzerine yaptik. SaaS alaninda IBM ile is birligi yaparak ürünlerimizin veritabanini Türkiye’nin önde gelen bankalarinin da kullandigi IBM veri merkezlerine tasidik.

“Obeya Odasinin kullanimina basladik”

Yazilim ekibimiz ile Yalin yaklasimin önemli araçlarindan biri olan proje takip ve degerlendirme amaçli Obeya Odasinin kullanimina basladik.

Zihinsel aktivitenin verimini artiran “Obeya” Büyük Oda sistemi ile,

çalisanlarimizin her konuda eszamanli olarak görüslerini bildirmeleri ve degerlendirmelerini paylasabilmelerini ön plana çikartacagiz. Bu sistem ile, “Muda” olarak nitelendirilen ve zaman kaybina sebep olan vasitalardan kurtulmayi amaçliyoruz.

Yazilim ekibimizde yeni bir yapilanmaya daha giderek, konulara odakli ve uzmanlasmis ekipler olusturduk. Bu takimlarin konu basliklarini:

·                                 Mevcut ürünler bakim ve iyilestirme (UGS),

·                                 Web altyapi (Framework),

·                                 Web Netlite ve Temelset,

·                                 Sanayi,

·                                 IK,

·                                 CRM,

·                                 B2B,

·                                 N2N ve e-ticaret

·                                 Özel Projeler olarak belirledik.

Kurumsal ERP projelerimiz için, projenin analizinde, genel/özel yazilim kararlarinda bulunacak ve genel amaçli uygulamalarin analizlerini yazilim ekibine getirecek yeni bir takim daha olusturacagiz. Bu süreçte en önemli ilkemiz ise takimlar arasi yardimlasma olacak.

2011’de egitim ve sertifikalandirma programlariyla yeni istihdam olanaklari yarattik. Izmir’in önde gelen egitim kurumlarindan I-Akademi ile isbirligi yaptik.

Basta Istanbul ve Anadolu olmak üzere insan kaynagi yatirimimiz ile bölgesel büyüme planimiza devam edecegiz. Bu yil sonuna kadar istihdam yatirimlarimizin tutarinin 1,2 milyon dolari asmasini bekliyoruz. Gaziantep, Kayseri ve Bursa’da baslattigimiz yatirimlarimizi iyilestirerek yayginlastiracagiz. 2012 ortasindan itibaren yurt disinda da büyümeye devam edecegiz.  Is ortaklarimizin is süreçlerimize tam entegre olmasi, sürdürülebilir büyümemizde ve hedeflerimize ulasmamizda çok önemli bir yeri var. Onlardan gelecek fikir ve elestiriler her zaman en büyük yol göstericimiz olmaya devam edecek.

2014 yili, her alanda yatirimlarin geri dönüslerini aldigimiz, gelirler anlaminda en yüksek yil olmasini hedefliyoruz.